Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.03.2013 06:35:57 

chovatelská stanice zakrslých Teddy:TEDDY-CLUB

SEMINÁŘ

                                                                                         

 

Dne 17.2. 2008 se  konal Seminář o chovu zakrslých Teddy v Hotelu Svornost - Praha 9, Dolní Počernice.

Mnoho nového jsme se všichni dozvěděli od skutečného odborníka na zakrslé králíky pana Jindřich Šípa z Chotěboře. Zakrslé králíky chová 30 let a je vyhlášeným mezinárodním rozhodčím. Doma má více než 500 zakrslíků v nejvyšší kvalitě, včetně takových rarit, jako je mimo jiné například zakrslý saténový červený, zakrslý bílopesíkatý kuní , zakrslý rex modrý a hlavně zakrslý liščí v barvě bílé.

 Probíráno bylo:

1.) Návrh českého Standardu Zakrslého Teddy- pan Šíp názorně popsal a ukázal vše, co jsme potřebovali vědět k jednotlivým pozicím standardu, včetně srovnání typů srsti u králíka liščího a angorského. Ke každé pozici byl nejen odborný výklad, ale i názorná ukázka a nechyběl ani podrobný  popis správného a požadovaného utváření jednotlivých partií králíka.

2.) Správné zacházení s králíčkem a názorná ukázka správného měření uší , fixace králíčka pro potřeby prohlídky chrupu , drápů a genitálií. 

3.) Zásady správné péče o srst dlouhosrstých králíčků

4.) Očkování a další veterinární prevence , nejčastější nemoci králíků a jejich léčba

5.) Metody plemenitby, připouštění, porody, komplikace při porodech a připouštění

6.) Metody označování králíků a vše s touto problematikou spojené

7.) Barvy králíčků - genetické založení a dědivost jednotlivých druhů zbarvení a kreseb. Správné názvosloví a označování jednotlivých barevných a kresebných rázů. Chování  a  prezentace pigmentu u dlouhé a u krátké srsti. Vliv pigmentu na kvalitu srsti.

8.) Barvy očí - dědivost a praktické zkušenosti z chovů jiných zakrslých plemen

9.) Krmení králíčků - specifika krmení dlouhosrstých králíčků ( speciální krmné směsi a doplňky krmných směsí ), praktické poznatky při krmení jednotlivých druhů složek krmné dávky a to včetně exotických druhů krmiv.

10.) Způsoby plemenitby, řád pro registraci a tetování králíků v ČR,  výstavy králíků v ČR,  vady přípustné a nepřípustné, novošlechtění, uznávání nových plemen (podmínky a principy).

 

Zkrátka a dobře. Hodně jsme se poučili. Někteří z nás využili také možnost přivézt svoje králíčky k posouzení a prohlídce. Zajímavé bylo srovnání kvality srsti u zakrslého králíka liščího a zakrslého teddy. Posouzení jednotlivých králíčků výborně vyniklo v případech, kdy byli králíčci vedle sebe na stole a mohli jsme tak dobře vidět jednotlivé rozdíly mezi předvedenými jedinci. Pan Šíp ochotně zodpověděl všechny dotazy, které jsme na něj sypali jeden za druhým. Musím dodat, že pan Šíp je nejen velmi skromný člověk (přestože je opravdu velmi známým a úspěšným chovatelem nejen v ČR , ale i v zahraničí ) ale i neskutečně vstřícný. Za seminář si odmítl vzít byť jedinou korunu a ještě účastníkům přivezl několik druhů krmení z jeho firmy, jehož složení sám sestavil. Největší ohlas zaznamenala doplňková směs Zelená louka, jejíž složení je opravdu vynikající a všechny její složky jsou v potravinářské kvalitě !!!  Více o směsích najdete na :

 http://www.chovprodej.com/kontakt.htm

Fotečky ze semináře :

                 

TOPlist